V rytmu

V roce 2024 vzniká nový sólový projekt Milli Janatkové V RYTMU. Nahrávky si autorka se všemi nástroji natáčí sama, podobně jako alba Proměna (2013), Hluboko (2020) a Klid, prosím! (2022).

Nový singl a videoklip V RYTMU, který právě vychází, přináší energii na každodenní výzvy. Milli Janatková se posouvá od hlubokých témat minulosti k lehkosti a vděčnosti za život.

O postprodukci singlu se postaral dlouholetý kolega Štěpán Škoch z All Senses Production, s koordinační podporou Kuby Neuberta a Kate Hamsíkové. Videoklip je symbolem odlehčení a radosti ze života. Za kamerou stál Aleš Výmola, střih a postprodukce videoklipu proběhla za spolupráce obou tvůrců.

„Projekt V RYTMU má za cíl odlehčit každodenní starosti. Každý z nás hledá cesty, jak se vyrovnat se situacemi, která nás potkávají. Tak jako mají dech a život své tempo, které do značné míry můžeme ovlivnit, tak i ve své hudbě ráda podpořím pravidelný rytmus. Je pro mě symbolem cykličnosti, která je základem života. Nikdy nevíme, kdy do našich plánů vstoupí nečekané události. Po nejrůznějších náročných zkušenostech mám potřebu jen odpočívat a užívat si každý den. Čas se krátí a nechci si kazit každodennost minulostí. Vážím si všech projektů, které jsem doposud vytvořila. Měly svůj smysl a odrážely moje životní zkušenosti. Až teď vnímám, že můžu jít dál a vítám všechny hezké změny a příležitosti, za které jsem vděčná. Chci jen tak být, a tak jsem si v klipu užila celkem obyčejný a stručný text, zpěv, rytmus i tanec,“ říká autorka.

Součástí projektu je vizuální cyklus linorytových kostýmů, malovaných šatů i obrazů, které souvisí s konceptem alba. Zároveň se Milli chystá prezentovat českou autorskou hudbu v zahraničí s podporou exportní kanceláře SoundCzech a Roku české hudby. Koncerty proběhnou v Nepálu (Káthmándú), Francii (Paris-Prague Jazz Club), Řecku (Jazzét Music Centre Athens) a Indii (Kalkata a okolí).

Foto – promo: Anna Rasmussen 2024 (vizuální koncept a linorytové šaty: Milli Janatková 2024)

Foto – live shows: Karel Šuster 2024 (Čítárna Unijazz, Praha)