Pro média a pořadatele

CD, foto a tisková zpráva ke stažení

PROMĚNA (2013) 91.4 MB
Webcd3a

Sociální sítě

Milli exceluje díky vokálu a hlubokému ponoru do lidské emocionality. Něco tak neokázalého a lidsky opravdového je v našich hájích slyšet poskrovnu. ”

Jan Hocek (Jazzport.cz)

Pozoruhodné, jak Milli dokáže přirozeně skloubit lidové písně, vkusný ambient i jazzové prvky. Mimořádná nahrávka. Není pro ni vhodnější výraz než „opravdová“.”

Tomáš S. Polívka (Rock&All)

Imas

Krátké bio

Milli Janatková je osobitá zpěvačka, kytaristka, skladatelka, výtvarnice a lektorka. Vedle zpěvu se od dětství věnuje hře na kytaru a později na perkuse a bubny, které postupně vyměnila za volnost pohybu. Hraje si s rytmy, dechem, melodií a celým tělem, užívá si improvizaci a experiment. Veřejně vystupuje od roku 2006 v hudební oblasti, svou výtvarnou tvorbu vystavuje od roku 2003. V roce 2013 vydala autorský debut Proměna, který získal čtyři nominace na hudební ceny The Independent Music Awards v USA. Její hudba získala další čtyři nominace na tyto nezávislé ceny v roce 2016. Od roku 2012 Milli koncertuje sólově se svými písněmi a improvizací na témata diváků s loop station, a se svou kapelou s jazzovými muzikanty - Markem Novotným, Petrem Tichým, Tomášem Vokurkou, Cyrillem Oswaldem aj. Je také součástí projektu Řekni mi s Ridinou Ahmedovou a Antonií Nyass. V roce 2017 vyšlo nové album Mým kořenům ze stejnojmenného projektu, který v roce 2018 získal nominaci na prestižní cenu Classic Prague Awards v kategorii Crossover. Píseň Mateřské kouzlo je nominována na cenu The Independent Music Awards, USA v kategorii A Capella. Projekt byl úspěšně podpořen veřejností, městem Mělník a Státním fondem kultury ČR. Na koncertech Milli propojuje své autorské projekty Klid prosím! a Mým kořenům, což umocňuje jejich společné téma - inspiraci k obnovení odvahy a úcty k sobě, životu a zdraví.

Hudební ukázky

Video z projektu Mým kořenům

Těším se na Vaše zprávy:

Please prove that you are not a robot