Pro média a pořadatele

Milli Janatková je zpěvačka, multiinstrumentalistka, skladatelka, výtvarnice a lektorka propojující žánry a umělecké obory. Vystavuje od roku 2003, hudebně vystupuje od roku 2006. Desátým rokem tvoří sólová interaktivní představení. Osobní tvorba Janatkové vyjadřuje úctu k předkům a otevírá téma odpovědnosti a sebepoznání skrze pochopení příběhů z osobní a kulturní historie.

Album Proměna (2013) získalo čtyři nominace na Ceny nezávislé hudby v USA. Navazující soubor psychosomatických písní a grafických "milliatur" Klid, prosím! (od 2014) byl počátkem multimediálního projektu a alba Mým kořenům (2017). Nahrávka byla nominována na prestižní ocenění Classic Prague Awards a získala cenu The Independent Music Awards v USA. Od roku 2017 autorka tvoří projekt Hluboko založený na osobitých aranžích nejstarších českých hudebních památek, například písně Buoh (2019), která vyhrála cenu Vox Populi - The Independent Music Awards v New Yorku. Album Hluboko vyšlo 28. září 2020 na Den české státnosti a den sv. Václava. Součástí je soubor výtvarných děl zobrazujících atmosféru nejstarších českých architektonických památek. Album bylo přivítáno 4. října 2020 na hoře Říp, kde proběhl sólový akustický koncert v rotundě sv. Jiří a sv. Václava.

Milli přirozeně propojuje hudbu s tancem od roku 2008, včetně vizuálního umění a řemesla (šití, malba, grafika a video). Za grafiku získala tři ocenění - čestná uznání (Grafika roku Praha, Rokycanské bienále). Pedagogicky působí na Konzervatoři Duncan Centre. Tvorbu a autorské projekty propojuje se speciální pedagogikou - etopedií - se zaměřením na rozvoj mimořádně nadaných studentů, ale i lidí s odlišnostmi a poruchami emocí a chování.

Pozoruhodné, jak Milli Janatková dokáže přirozeně skloubit lidové písně, vkusný ambient i jazz. Mimořádná, opravdová hudba.”

Tomáš S. Polívka (Rock&All)

CD ke stažení

Tisková zpráva ke stažení

Bio ke stažení

Foto ke stažení

Playlist, Technický rider

Hudební ukázky

Video

Sociální sítě

Těším se na Vaše zprávy: