Pro média a pořadatele

Milli Janatková je zpěvačka, multiinstrumentalistka, skladatelka, výtvarnice a lektorka propojující žánry a umělecké obory. Vystavuje od roku 2003, hudebně vystupuje od roku 2006. Desátým rokem tvoří sólová interaktivní představení. Její spontánní koncerty propojují písně z autorčiných projektů, improvizaci na témata diváků i zpěv s nimi, pohyb a vizuální složku. Osobní tvorba Janatkové vyjadřuje úctu k předkům a otevírá téma odpovědnosti a sebepoznání skrze pochopení příběhů z osobní a kulturní historie.

Album Proměna (2013) získalo čtyři nominace na Ceny nezávislé hudby v USA. Navazující soubor psychosomatických písní a grafických "milliatur" Klid, prosím! (od 2014) byl počátkem multimediálního projektu a alba Mým kořenům (2017), na kterém od té doby pracovala. Nahrávka byla nominována na prestižní ocenění Classic Prague Awards a získala americkou cenu The Independent Music Awards. Od roku 2017 autorka tvoří projekt Hluboko založený na osobitých aranžích nejstarších českých hudebních památek, například písně Buoh (2019), která vyhrála cenu Vox Populi - The Independent Music Awards v New Yorku. Album Hluboko vyjde na podzim 2020. Součástí bude soubor výtvarných děl zobrazujících atmosféru nejstarších českých architektonických památek.

Milli přirozeně propojuje hudbu s tancem od roku 2008, včetně vizuálního umění a řemesla (šití, malba, grafika a video). Za grafiku získala tři ocenění - čestná uznání (Grafika roku Praha, Rokycanské bienále). Pedagogicky působí na Konzervatoři Duncan Centre.

Pozoruhodné, jak Milli Janatková dokáže přirozeně skloubit lidové písně, vkusný ambient i jazz. Mimořádná, opravdová hudba.”

Tomáš S. Polívka (Rock&All)

CD ke stažení

Foto ke stažení

Bio ke stažení

Playlist, Technický rider

Hudební ukázky

Video

Sociální sítě

Těším se na Vaše zprávy: