Řekni mi

Milli Janatková se vedle své autorské tvorby věnuje improvizaci s hlasem a pohybem od roku 2008. Od roku 2011, kdy začala vystupovat sólově, zpestřuje performance originální interaktivní komunikací s diváky, na jejichž témata improvizuje pomocí hlasu, pohybu, loop station a kytary. Vzniká tak spontánní atmosféra plná důvěry, radosti i silných prožitků. O rok později se na pódiu setkává se zpěvačkami Ridinou Ahmedovou a Antonií Nyass v a capella improvizačních představeních, která se v roce 2015 proměňují v projekt Řekni mi.

Řekni mi je a capella interaktivní performance pro tři hlasy a publikum. Je to prostor, kde se rozezní vzpomínky. Odnesete si skladbu, která vznikla jen pro vás.  Připravíte si vzpomínku, o kterou jste ochotná/ý se podělit. Může to být cokoli co Vás zasáhlo, něco silného, co  jste zažil/a. Zkuste si ten zážitek vybavit, jako kdyby to bylo dnes, s atmosférou, vůněmi, celou tu situaci.  

Zpěv bude zvukové zrcadlo. Vzpomínku, kterou přinesete, Vám tři hlasy zpívajících pošlou zpátky v hudební podobě, promění ji do zvuků a melodií. Ze vzpomínky vyklíčí jedinečná skladba, dárek pro Vás. Budou na Vás čekat tři zpěvačky - Antonia Nyass, Milli Janatková a Ridina Ahmedová.  

Projekt vnikl z potřeby vytvořit situaci pro bližší kontakt s posluchači koncertu. Na běžném vystoupení stojí zpěvák na podiu, před ním tma. Když je konec skladby, ozve se potlesk, když se po koncertě rozsvítí, jsou vidět hlavně záda odcházejících návštěvníků a pak už je sál prázdný. Tím, že zpívá, jde zpívající dobrovolně do intimity.  V Řekni mi je místo pro symetrii, kdy se otevírají oba, posluchač i hudebník – a vzniká tak výměna nablízko. (Ridina Ahmedová o projektu Řekni mi)