Jsem přesvědčený, že projekt Mým kořenům je dílo trvalé hodnoty, které si zaslouží naši podporu.”

— Milan Tesař (Radio Proglas, Český rozhlas Jazz, Kulturní magazín UNI)

Mým kořenům

Mým kořenům je multimediální projekt, na kterém Milli intenzivně pracuje od léta 2015 s trváním do roku 2018. Výsledkem je soubor písní a obrazů - hudební album propojené s výtvarným uměním a řemeslem. Součástí jsou také koncerty, výstavy a vzdělávací akce. Cílem je inspirace k obnovení naděje, důvěry, úcty, zájmu o rodinu, vzájemného pochopení a propojování. 

Album Mým kořenům - Milli Janatková Quartet a hosté vyšlo na jaře 2017 a je publicisty i veřejností úspěšně přijato. V roce 2018 projekt získal nominaci na přestižní cenu Classic Prague Awards v kategorii Crossover. V březnu Milli Janatková vydává nový videoklip k písni Mateřské kouzlo (Mothers´ Magic), která právě vyhrála cenu fanoušků VOX POPThe Independent Music Awards v USA v kategorii A Capella. Příběh se dotýká tématu odpuštění a podpory láskyplného vztahu s rodinou. Inspiruje k otevírání a vyrovnání se s rodovým tabu a válečnými, socialistickými traumaty a potlačenými emocemi, které mnohdy nevědomě ovlivňují následující generace i současný stav společnosti. Přináší naději, cestu k pochopení a vzájemné komunikaci. Projekt byl finančně podpořen městem Mělník, Státním fondem kultury ČR a veřejností v rámci hromadného financování na Hithit.cz, kde se umístil mezi patnácti nejúspěšnějšími projekty v sekci Hudba a na 11. místě v sekci Umění. Koncertní část je prezentována ve dvou formách - sólové a s kapelou. 

Na sólových interaktivních vystoupeních  autorka před diváky naživo nahrává vícehlasy a rytmy pomocí loop station a kytary. Přirozeně kombinuje žánry, hlas v pohybu i společný zážitek zpěvu českých lidových písní a nejstarších památek české hudby.