Klid, prosím!

Klid, prosím! je multimediální projekt, na kterém Milli pracuje od podzimu 2014. Rozšiřuje svůj koncept „proměny“ člověka směrem k uzdravení. Otevírá tím téma působení stresu a dalších příčin na lidský organismus a možnosti řešení obtíží. Vznikají tak písně věnované různým částem těla i psychiky (Hormonální, Zádová, Protiúzkostná, Dechová aj.) Součástí bude nový vizuál založený na cyklu malých autorských grafik – „milliatur“ – souvisejících s každou skladbou.  Klid, prosím! inspiruje k obnovení rovnováhy, ticha a respektu k tělu a psychice. Zároveň autorka vlastními zkušenostmi dochází k faktu, že k uzdravení je možné dojít cestou poznání vlastních rodových kořenů, vyřešením dávných traumat a navázáním na zdravé hodnoty. Vzniká tak projekt Mým kořenům.

V současné době Milli vystupuje na sólových interaktivních představeních, ve kterých propojuje tyto písně s navazujícím projektem Mým kořenům. Písně (zpívané částečně v latině jakožto jednom z jazyků medicíny) na pomezí alternativního folku, world music, jazzu, a capella skladeb na koncertech doplňuje improvizací pomocí performativního „hlasu v pohybu“ a loop station, na který před diváky nahrává hlasy, rytmy a zvuky. Od roku 2011 se autorka věnuje improvizaci na témata diváků. Přímo na místě vzniká nezaměnitelná atmosféra komunikace a setkání lidských příběhů, vycházejících z respektu a úcty k životu a zdraví. 

Hormonální píseň z projektu Klid, prosím! byla v roce 2016 oceněna nominací na Nezávislé hudební ceny The Independent Music Awards, USA. Můžete podpořit Milli tvorbu a píseň zakoupit níže. U Protiúzkostné písně si zvolte vlastní cenu: