Hluboko

Hluboko je nový projekt Milli Janatkové založený na osobitých aranžích nejstarších českých hudebních památek, prezentovaných ve vícehlasech, loopingu a hře na bicí a perkuse. 

Buoh je nová píseň, kterou Milli v lednu 2019 nahrála a vydala pro tento projekt. Vychází z jedné z nejstarších duchovních písní Evropy, starodávné písně Buoh všemohúcí ze 14. století. Hlavní motiv je doplněn dalšími melodiemi inspirovanými tradičními písněmi ze Západního Bengálska v Indii, kde Milli strávila krásný čas na tvůrčím turné v listopadu 2018. Tamní kultura Milli natolik zaujala, že složila tuto píseň. Zpěv doprovodila hrou na bicí soupravu a indický buben dhol. Cílem projektu je podpora komunikace a propojení lidí z různých kultur a zemí. Všichni jsme spojeni prapůvodní podstatou a každý z nás si zaslouží respekt a důvěru, bez ohledu na svůj původ nebo jakékoli odlišnosti. Milli zároveň poukazuje na potřebu spojit se se svou kulturou. Kvůli mnohým  historickým událostem lidé často ztratili víru. Nezávisle na náboženství však můžeme obnovit základní důvěru a víru v podstatu života a mezilidské hodnoty. Píseň Buoh je energická modlitba podporující tato témata.

Pokud se Vám píseň líbí, hlasujte pro ni v letošních cenách The Independent Music Awards, USA v tomto odkazu. Děkujeme!

Hluboko volně navazuje na projekt Mým kořenům, multimediální projekt ověnčený cenou The Vox Populi - Independent Music Awards ve Spojených státech amerických za píseň Mateřské kouzlo. Projekt také získal nominaci na prestižní cenu Classic Prague Awards. Milli se přes cestu ke svým osobním rodovým kořenům dostává ke kořenům české kultury, skrze které můžeme komunikovat s dalšími kulturami na světě a vzájemně se obohacovat.