Program pro školy a tvůrčí dílny z projektu Mým kořenům

Ve spolupráci s Asistencí o.p.s. nabízíme program "Můj život s asistencí" pro školy zdarma. Jedná se o promítání krátkého dokumentárního filmu o životě s asistencí lidí se zdravotním postižením (23min.), debatu a praktickou zkušenost s vozíky. Akce má za cíl inspirovat žáky a studenty ke zdravé komunikaci, poznávání a respektování odlišností. Více informací o tomto programu, a také o tvůrčích dílnách Mým kořenům, CV a fotodokumentaci naleznete níže. Těšíme se na spolupráci.

Tvůrčí dílny Mým kořenům

HLASOVÁ SLAVNOST 

Hudební dílny s občerstvením. Lze přizpůsobit pro školy, rodiny s dětmi, studenty i dospělé. Cítíte zklamání a únavu, nebo máte chuť na novou energii a podněty, chuť zpívat, setkat se s lidmi a oslavit svůj život tvorbou? Jste naštvaní a chcete se naučit zdravě ventilovat svůj hněv pomocí rytmu a pohybu? Chcete probudit a prozpívat jaro? Oslavíme společné setkání ve zpěvu nejen české lidové hudby a nejstarších hudebních památek v kruhu, jako za starých časů. Přirozeně propojíme dech, hlas, rytmus, hravý pohyb, relaxaci, a posilující i uvolňující kořenová témata. Nejedná se o terapii, ale o harmonickou i energetickou hudební dílnu, která se dá uzpůsobit Vašim potřebám. Přihlášky a informace pod fotogalerií a na: milli.j.production@gmail.com. POZOR! Nové termíny 2018

MALOVACÍ SLAVNOST 

Tvůrčí dílny s občerstvením. Lze přizpůsobit pro školy, rodiny s dětmi, studenty i dospělé. Máte chuť tvořit, oslavit svůj život kreativitou, ale bojíte se, že k tomu nemáte dispozice? Baví Vás malovat a potřebujete získat větší jistotu, uvolněnost, nadhled? Potřebujete si odpočinout a rozvinout Váš potenciál? Nadechneme se, protáhneme záda a oslavíme společné setkání a tvorbu v kresbě, malbě, objektu a šití v kruhu, jako za starých časů. Budeme relaxovat, podpoříme posilující i uvolňující kořenová témata. Náměty zvolíme dle Vašich preferencí, od abstrakce po realistickou kresbu, nebo třeba i malování v pohybu. Materiál, prostor, konzultace a malé občerstvení v ceně. Přihlášky a informace níže pod fotogalerií nebo na: milli.j.production@gmail.com. POZOR! Nové termíny 2018:

  • 28. října 2018: MĚLNÍK - dílna Podzimní akvarel s Milli - info níže

Výtvarné dílny - Podzimní akvarel - 28.10.2018 MĚLNÍK

MALOVACÍ SLAVNOST: Podzimní akvarel s Milli - 28.10.2018

Výtvarná dílna "MALOVACÍ SLAVNOST: Podzimní akvarel s Milli – Hojnost podzimu" 
Termín: Neděle 28.10.2018 od 10:00 do 16:00 

Místo: MĚLNÍK, Inspirace, 5. května 139
Cena: 650,- včetně materiálu 
Přihlášky: i.n.spirace@seznam.cz 
Prosíme o platbu zálohy 300,- Kč předem na účet 1366587023/3030 do 24.10.2018. V případě potřeby se odhlásit z kurzu ze zdravotních či jiných závažných důvodů se prosím individuálně domluvte s lektorkou Milli Janatkovou (milli.janatkova@gmail.com). Děkujeme za pochopení. 
O kurzu a o lektorce se dozvíte níže: 
Nechte rozpustit své obavy a stres ve vodě a barvách. Budeme se učit vnímat sami sebe a náš potenciál. Uchováme si energii a sílu v akvarelových skicách a malbách rostlin nebo detailů přírodnin a dalších zajímavých témat. Protáhneme záda a uvolníme dech, aby se nám příjemně tvořilo a žilo. Vyzkoušíme různé způsoby malby, které zábavná technika akvarelu přináší. Naučíme se s laskavostí hodnotit své dovednosti a práci. Vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro kohokoli s chutí tvořit, nabrat podzimní energii a radost. 
Pokud vlastníte oblíbené štětce, skicák, nebo akvarel / vodovky, můžete si přinést s sebou. Jinak bude základní materiál k dispozici v ceně. V případě většího množství použitého papíru lze dokoupit za doplatek 15,- Kč. 
Z reakcí účastníků: 
- „Velmi inspirativní, uvolňující, obohacující víkend. Děkuji za váš čas a energii - více takových akcí!“ R. R. 
- „Moc děkujeme za krásné chvilky a za podporu při našich uměleckých pokusech.“ P. J. 
- „Malování v červenci bylo super a strašně mně nadchlo.“ I.T. 
- „Moc se mi s Vámi líbilo.“ M. S. 
- „Jsem ještě plná dojmů a vzpomínám.“ D. Š. 
Kapacita: 
Minimum 8 účastníků, maximum 15 účastníků. 
O lektorce: 
Mgr. Milli Janatková se věnuje malbě akvarelu, grafice a hudbě. Tvůrčí dílny vede od roku 2008, lektorské činnosti se věnuje od roku 2001. Vystudovala mimo jiné výtvarnou kulturu Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové a získala stipendium na Katedře vizuálních umění na Universidade de Évora v Portugalsku. Milli díky své empatii a spontánnosti dokáže vytvořit atmosféru, ve které se účastníci dílen uvolní a mohou bez předsudků tvořit. Ve své tvorbě se věnuje motivu krajiny a tématu sebepoznání a uzdravování. Tato témata uplatňuje v hudebně – výtvarných projektech „Klid, prosím!“ a „Mým kořenům“. Získala několik čestných uznání na soutěžích grafiky, vystavuje od roku 2003 na skupinových a individuálních výstavách v Čechách a zahraničí. Koncertuje od roku 2006, autorskou tvorbu prezentuje sedmým rokem. V hudbě získala Cenu nezávislé hudby v New Yorku pro píseň Mateřské kouzlo z CD Mým kořenům, a několik nominací, např. na Cenu Anděl (projekt katsa.theo), nebo prestižní Classic Prague Awards. Působí na Konzervatoři Duncan Centre v Praze jako pedagožka a korepetitorka.

Dílny Mým kořenům - Rodový strom pro rodiny s dětmi

Vedení dílen na ČVUT, CAP-ART, Konzervatoři Duncan Centre v Praze (dílny kostýmu a projekty Afrika, Baroko, Klasicismus, Romantismus), 2018 - 2009

Výtvarné a pohybově-hudební dílny na Celostátních přehlídkách dětského scénického tance - Varnsdorf, Kutná Hora, 2009 - 2008